Konut Fiyatlarındaki Artış Rekor Kırıyor

Düzenleyen: piyasarehberim, Güncelleme: 18 Ekim 2021 15:42
Konut Fiyatlarındaki Artış Rekor Kırıyor

Konut Fiyatlarındaki Artış Rekor Kırıyor


- Türkiye konut piyasasındaki fiyat değişimini ölçen konut fiyat endeksi, Ağustos ayında bir önceki aya göre %3,9 oranında arttı ve yıllık %33,4 oranında artış göstermiş oldu. Bu oran veri ölçüm tarihindeki en yüksek oran oldu.


TCMB verilerine göre yıllık bazda konut fiyatlarındaki en çok artış %53,7 ile Aydın, Denizli, Muğla bölgesinde görülürken %44,3 ile Diyarbakır, Şanlıurfa bölgesi ikinci sırada yer aldı, %23 oranıyla en az fiyat artışı ise Tunceli, Elazığ, Bingöl bölgesinde oldu.


Ağustos ayında İstanbul'da %4,3 oranında fiyat artışı oldu ve yıllık artış oranı %30,7. Ankara'da aylık fiyat artış oranı %3,3 ve yıllık artış oranı %28,5 olurken yıllık bazda üç büyük ildeki en yüksek fiyat artışı %33,6 ile İzmir'de oldu.


Geçen hafta açıklanan TÜİK raporuna göre Ağustos ayında yurt genelinde 141 bin 400 konut satıldı.

(İnvesting)

Son Eklenen Haberler

Serbest Piyasada Döviz Güne Nasıl Başladı? Serbest Piyasada Döviz Güne Nasıl Başladı?
Serbest Piyasada Döviz Güne Nasıl Başladı?
Serbest Piyasada Döviz Güne Nasıl Başladı?İstanbul serbest piyasada dolar 13,6240 liradan, avro 15,1960 liradan güne başladı.Serbest piyasada 13,6220 ...
Altın Fiyatlarına Fed Darbesi Altın Fiyatlarına Fed Darbesi
Altın Fiyatlarına Fed Darbesi
Altın Fiyatlarına Fed DarbesiAltın fiyatları Ukrayna'ya ilişkin endişelerin yol açtığı güvenli liman talebinin ardından hafta içinde yükseliş kaydetse...

Son Eklenen Yorumlar

  • Hiç yorum yapılmamış. İlk yorum yazan sen olmak istiyorsan kullanıcı girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsin!