Hakan Ateş'ten Kur Yorumu

Düzenleyen: piyasarehberim, Güncelleme: 25 Kasım 2021 14:10
Hakan Ateş'ten Kur Yorumu

Hakan Ateş'ten Kur Yorumu


DenizBank Genel Müdürü Hakan Ateş, bugün 17.00’de yapılacak Merkez Bankası ve Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK) ve Türkiye Bankalar Birliği üyesi banka genel müdürleriyle yapılacak toplantıda karşılıklı fikir alış verişi yapılacağını dile getirerek BDDK ve Merkez Bankası Başkanı’nı dinleyeceklerini söyledi.


Dönem dönem bu tür toplantıların yapıldığını hatırlatan Ateş, piyasadaki oynaklık nedeniyle bugünkü toplantının daha dikkat çektiğini kaydetti.


Politika faizinde indirimin kredi ve mevduat faizlerine yansıdığını ancak beklentisinin kredi garanti programıyla garanti eksikliği yaşayan KOBİ’lerin desteklenmesi olduğunu söyledi.


Ateş, kur artışının maliyetlere yansıdığını bunun da enflasyonu olumsuz etkilediğini ifade ederek “İstikrar çok önemli, kur faiz enflasyon taburenin üç ayağı, dengeli bir şekilde bunları götürmek gerekiyor. Bankacılık sistemi temel göstergeleri şu an yolunda. Ancak sermayelerimizi TL tutuyoruz ve sermayenin dolar karşılığı da yurtdışından kredi aldığımız için önemli. Kur arttıkça bu azalıyor. İş yapma, kaldıraç kullanma imkanlarını kısıtlıyor. Kurun stabil olması hepimizin yararına” dedi.


Son Eklenen Haberler

Serbest Piyasada Döviz Güne Nasıl Başladı? Serbest Piyasada Döviz Güne Nasıl Başladı?
Serbest Piyasada Döviz Güne Nasıl Başladı?
Serbest Piyasada Döviz Güne Nasıl Başladı?İstanbul serbest piyasada dolar 13,6240 liradan, avro 15,1960 liradan güne başladı.Serbest piyasada 13,6220 ...
Altın Fiyatlarına Fed Darbesi Altın Fiyatlarına Fed Darbesi
Altın Fiyatlarına Fed Darbesi
Altın Fiyatlarına Fed DarbesiAltın fiyatları Ukrayna'ya ilişkin endişelerin yol açtığı güvenli liman talebinin ardından hafta içinde yükseliş kaydetse...

Son Eklenen Yorumlar

  • Hiç yorum yapılmamış. İlk yorum yazan sen olmak istiyorsan kullanıcı girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsin!