VİOP'ta Endeks Kontratı Bu Güne Yatay Seyirle Başladı

Düzenleyen: piyasarehberim, Güncelleme: 24 Ocak 2023 09:39
VİOP'ta Endeks Kontratı Bu Güne Yatay Seyirle Başladı

VİOP'ta Endeks Kontratı Bu Güne Yatay Seyirle Başladı

Borsa İstanbul Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası'nda (VİOP) şubat vadeli BIST 30 endeksine dayalı kontrat, güne yatay seyirle 6.060,50 puandan başladı.

Şubat vadeli endeks kontratı, açılış seansında önceki normal seans kapanışının hemen altında 6.060,50 seviyesinden işlem gördü.

Dün satış ağırlıklı bir seyir izleyen endeks kontratı, normal seansı önceki kapanışının yüzde 1,6 altında 6.061,00 puandan tamamladı. Endeks kontratı akşam seansında da düşüşünü sürdürerek 6.054,00 puana indi.

Analistler, küresel piyasalarda şirket karlılıklarına ilişkin iyimserlikle pozitif bir seyir izlendiğini belirterek, bugün dünya genelinde açıklanacak imalat sanayi ve hizmet sektörü Satınalma Yöneticileri Endeksi (PMI) verilerinin takip edileceğini kaydetti.

Teknik açıdan endeks kontratında 6.000 ve 5.950 seviyelerinin destek konumuna gelebileceğini ifade eden analistler, 6.100 ve 6.200 puanın direnç olarak öne çıktığını bildirdi.

-sondakika.com-

Son Eklenen Haberler

Togg, Trumore Platformu Üzerinden Teknoloji Kampüsü'nün Gezilmesine İmkan Sağlayacak Togg, Trumore Platformu Üzerinden Teknoloji Kampüsü'nün Gezilmesine İmkan Sağlayacak
Togg, Trumore Platformu Üzerinden Teknoloji Kampüsü'nün Gezilmesine İmkan Sağlayacak
Togg, Trumore Platformu Üzerinden Teknoloji Kampüsü'nün Gezilmesine İmkan SağlayacakTogg, Trumore platformu üzerinden Gemlik'teki Teknoloji Kampüsü'nü...
 Cumhurbaşkanı Erdoğan Müjdeyi Verdi  Cumhurbaşkanı Erdoğan Müjdeyi Verdi
Cumhurbaşkanı Erdoğan Müjdeyi Verdi
 Cumhurbaşkanı Erdoğan Müjdeyi VerdiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bilecik'te Gübretaş Maden Yatırımları A.Ş Altın Madeni Açılışı ve İlk Alt...

Son Eklenen Yorumlar

  • Hiç yorum yapılmamış. İlk yorum yazan sen olmak istiyorsan kullanıcı girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsin!